Talent finaali 1.8.2021

 

Talent Cup 2021 voittoon Veera Toivonen ja Miranda Sarin

 

Salon Ratsastusseuraa edustava  Veera Toivonen - Doyher Ruby Rose  voittivat valtakunnallisen ponien Talent Cup kiilpailun sunnuntaina Takkulassa. Veera taituroi voittopisteet koululuokassa ja sijoittui toiseksi esteosuudella.

Ypäjän Ratsastajien Miranda Sarin nappasi voiton hevosten Talent Cupissa,  hevosellaan Berglands Veyron
Miranda ratsasti niinikään voittoon kouluosuudella ja toiseksi esteissä

Asikkalan Kilparatsastajia edustava Veronica Nurminen” kaastutteli ” kolmoisvoittoon – voitot tulivat luokista 80 ja 90 cm ponilla Kansas ja luokasta 100 cm hevosella Foriola-Fortunate.

Lisää kuvia
Kerli Hintsalu

 

 

 

 

Sijaluvut  TALENT- CUP                                                                                                                                                     
Ponit
koulu / este / yht.

Veera Toivonen- Doyher Ruby Rose    1/ 2/ 3
Mandi Kovalainen-Wilbert  3/1/4
Riina Mällinen- Roosa II 2/ 5/ 7
Laila Tiainen-Kotalan Glimrende Rosa 4 /3/ 7
Avianna Mettälä- Westland   5/4 /9

Hevoset
Miranda Sarin-Berglands Veyron 1/2/3
Inga Kallioniemi-Chicago  2/1/3

 

TULOKSET 1.8.2021
Takkula, Lahti
Luokka 1 -
Talent Cup -finaali Sarja I ponit | Helppo B | FEI Lasten esiohjelma A 2020
1) Veera Toivonen, SALON RATSASTUSSEURA RY – Doyher Ruby Rose 250 C 67.250%, 2) Riina Mällinen, RATSASTUSURHEILIJAT RY – Roosa II 67.125%, 3) Mandi Kovalainen, KANTA-HÄMEEN RATSASTAJAT R.Y. – Wilbert II 65.875%, 4) Laila Tiainen, KYMENLAAKSO RIDING CLUB RY – Kotalan Glimrende Rosa 62 F 63.063%, 5) Avianna Mettälä, KANTA-HÄMEEN RATSASTAJAT R.Y. – Westland 62.813%

Luokka 2. Talent Cup-finaali Hevoset Helppo B | FEI Lasten esiohjelma A 2020
1) Miranda Sarin, YPÄJÄN RATSASTAJAT RY – Berglands Veyron 65.438%, 2) Inga Kallioniemi, HELSINKI RIDERS CLUB RY – Chicago 60.375%, 3) Sara Alanko, TEAM KAWERDA RY – Amor Karena Kesk.

Luokka 3 - Talent finaali Sarja I Ponit 80/70cm | 80 | Taitoarvostelu Esteratsastus
1) Mandi Kovalainen, KANTA-HÄMEEN RATSASTAJAT R.Y. – Wilbert II 32.9/76.50, 2) Veera Toivonen, SALON RATSASTUSSEURA RY – Doyher Ruby Rose 250 C 31.2/79.98, 3) Laila Tiainen, KYMENLAAKSO RIDING CLUB RY – Kotalan Glimrende Rosa 62 F 31.1/84.58, 4) Avianna Mettälä, KANTA-HÄMEEN RATSASTAJAT R.Y. – Westland 30.8/75.44, 5) Riina Mällinen, RATSASTUSURHEILIJAT RY – Roosa II 29.2/79.34

Luokka 4 - Talent finaali Sarja II Hevoset | 90 | Taitoarvostelu Esteratsastus
1) Inga Kallioniemi, HELSINKI RIDERS CLUB RY – Chicago 34.3/78.74, 2) Miranda Sarin, YPÄJÄN RATSASTAJAT RY – Berglands Veyron 32.4/65.09

Luokka 5 -  | 80 | 367.4(A0/A2)
1) Veronica Nurminen, ASIKKALAN SEUDUN KILPARATSASTAJAT RY – Kansas II (0)-(0)/34.24-0, 2) Laura Unhola, ASIKKALAN SEUDUN KILPARATSASTAJAT RY – Aaberkukk (0)-(0)/39.67-0, 3) Venla Rihu, ASIKKALAN SEUDUN KILPARATSASTAJAT RY – Oromis (0)-(0)/40.22-0, 4) Kaisa Heikkilä, NASTOLAN URHEILURATSASTAJAT RY – Martell (0)-(0)/44.39-0, 5) Camilla Ahokas, LAHDEN RATSASTAJAT RY – FS Imm. Warrier (0)-(0)/44.70-0, 6) Mila Tuominen, ASIKKALAN SEUDUN KILPARATSASTAJAT RY – Molly Moon (0)-(0)/49.85-0, 7) Saara Ylitalo, LAHDEN RATSASTAJAT RY – Aale (0)-(0)/57.39-0, 8) Emilia Haikonen, ASIKKALAN SEUDUN KILPARATSASTAJAT RY – Lakeuden Hurmatar (0)-(4)/57.31-4, 9) Lotta Laiho, NASTOLAN URHEILURATSASTAJAT RY – Rockfield Honesty 219 C (4)-(4)/44.66-8, 10) Heli Ahonen, LAHDEN RATSASTAJAT RY – Vello Hobelakk (4)-(4)/55.53-8, 11) Saara Lahtinen, ASIKKALAN SEUDUN KILPARATSASTAJAT RY – Roventa Hyl.

Luokka 6 -  | 90 | 367.4(A0/A2)
1) Veronica Nurminen, ASIKKALAN SEUDUN KILPARATSASTAJAT RY – Kansas II (0)-(0)/35.69-0, 2) Laura Unhola, ASIKKALAN SEUDUN KILPARATSASTAJAT RY – Aaberkukk (0)-(0)/40.73-0, 3) Siiri Leppialho, ASIKKALAN SEUDUN KILPARATSASTAJAT RY – Molly Moon (0)-(4)/38.39-4, 4) Veronica Nurminen, ASIKKALAN SEUDUN KILPARATSASTAJAT RY – Foriola-Fortunate (4)-(0)/39.95-4, 5) Lotta Laiho, NASTOLAN URHEILURATSASTAJAT RY – Rockfield Honesty 219 C (0)-(4)/41.25-4, 6) Heli Ahonen, LAHDEN RATSASTAJAT RY – Vello Hobelakk (4)-(0)/44.44-4, 7) Emilia Haikonen, ASIKKALAN SEUDUN KILPARATSASTAJAT RY – Lakeuden Hurmatar (0)-(8)/41.43-8, 8) Camilla Ahokas, LAHDEN RATSASTAJAT RY – FS Imm. Warrier (8)-(0)/48.73-8, 9) Kaisa Heikkilä, NASTOLAN URHEILURATSASTAJAT RY – Martell (0)-(11)/83.42-11, 10) Saara Lahtinen, ASIKKALAN SEUDUN KILPARATSASTAJAT RY – Roventa Hyl.

Luokka 7 -  | 100 | 367.4(A0/A2
1) Veronica Nurminen, ASIKKALAN SEUDUN KILPARATSASTAJAT RY – Foriola-Fortunate (0)-(0)/39.82-0, 2) Pekka Särkiö, LAHDEN RATSASTAJAT RY – Alvarssin (0)-(0)/50.00-0, 3) Frida Rosberg, LAHDEN RATSASTAJAT RY – Big King H Hyl.

Luokka 8 -  | 110 | 367.4(A0/A2)
1) Anu Korjala, LAHDEN RATSASTAJAT RY – Doppsko Coda (0)-(0)/38.78-0