KesäMix ja SeuranMestaruus esteratsastus 15.8.2021

KesäMixin voittajat Iina Kauhanen ja Linda Liiri
Iina Kauhanen-Patrone
Frida Rosberg-Big King H
Milla Koskela- Aale
Hertta Jylhä Ollila-Rannatuul
Saara Ylitalo- Aaron

Lahden Ratsastajat ry.n Syyskesän kilpailut
päätettiin esteratsastuksen merkeissä.

”Monenmitallin” kilpailuissa Junioreiden seuran mestariksi ratsasti
Iina Kauhanen-Patrone  ja hopeamitallin nappasivat Frida Rosberg ja Big King H.

Ponimestaruuden kultaa ratsasti Lilja Merimaa- Merimaan Ruhtinas.

Minimestaruuden kultamitallin sai kaulaansa Milla Koskinen-Aale,
Hopeaa Hertta Jylhä-Ollila- Rannatuul ja pronssia Saara Ylitalo- Aaron.

SRL.Hämeenalueen ratsastuskouluoppilaiden estemestaruudet
ratsastettiin 80 cm tasolla-  johon oli yhdistetty juniorit ja seniorit.
Kultaa ratsasti Aada Partanen- Camella  ja
hopeaa  Jade Kanttinen- Gerimood van de Rechi

KesäMix palkinnot voittivat Iina Kauhanen, Lilja Merimaa ja Linda Liiri

SEURAN MESTARIT 2021
Minimestaruus

Kultaa Milla Koskinen-Aale
Hopeaa Hertta Jylhä-Ollila -Rannatuul
Pronssia Saara Ylitalo-Aaron

Ponimestaruus
Kultaa Lilja Merimaa-Merimaan Ruhtinas

Juniorimestaruus
Iina Kauhanen- Patrone
Frida Rosberg- Big King H
 

VALOKUVIA KILPAILUISTA

TULOKSET

ESTERATSASTUS

Luokka 1 -  | 50 | A.0.0 1) Emma-Sofia Salminen, NASTOLAN URHEILURATSASTAJAT RY – Cloudberry Shania 0/65.24, 1) Peppi Muotka, LAHDEN RATSASTAJAT RY – Fernanda 0/68.46, 1) Jinka Linna, LAHDEN RATSASTAJAT RY – Aale 0/58.65

Luokka 2 - MiniCup + samalla LR:n MINIMESTARUUS 2021  60  367.1(A2/A2) 1) Edith Aino Sofia Heinonen, RUSI RIDERS RY – Bailando 0-0/38.69, 2) Milka Rossi, UNETUN RATSASTAJAT RY – E-hevonen 0-0/39.05, 3) Tiida Palm, RUSI RIDERS RY – Trolljenta 0-0/43.26, 4) Milla Koskela, LAHDEN RATSASTAJAT RY – Aale 0-0/45.63, 5) Veera Jaakkola, KUHMOISTEN KOPSE RY – Martell 0-0/48.15, 6) Emmi Haikonen, ASIKKALAN SEUDUN KILPARATSASTAJAT RY – Klaps 0-3/58.42, 7) Laura Terävä, KORPIKYLÄN RATSASTAJAT RY – Miss Joyride Miller 0-4/37.88, 8) Linda Liiri, LAHDEN RATSASTAJAT RY – Hyvä Tavaton 0-8/49.37, 9) Liisi Lähde, UNETUN RATSASTAJAT RY – Yippee Naw Cochise 4/52.25, 10) Hertta Jylhä-Ollila, LAHDEN RATSASTAJAT RY – Rannatuul 4/55.13, 11) Emma-Sofia Salminen, NASTOLAN URHEILURATSASTAJAT RY – Cloudberry Shania 4/65.19, 12) Eveliina Virtanen, RUSI RIDERS RY – Elskverdig Foss 49 F 6/78.99, 13) Saara Ylitalo, LAHDEN RATSASTAJAT RY – Aaron 9/73.14

Luokka 3 -  | 70 | A.2.0 1) Edith Aino Sofia Heinonen, RUSI RIDERS RY – Bailando 0/47.16, 2) Sofia Lindroos, PÄIJÄT-HÄMEEN RATSASTAJAT RY – Triple Action 0/51.69, 3) Laura Terävä, KORPIKYLÄN RATSASTAJAT RY – Miss Joyride Miller 0/51.98, 4) Annikki Kaukoranta, LAHDEN RATSASTAJAT RY – Skatholm Thunder Ball 28 C 0/52.78, 5) Saara Lahtinen, ASIKKALAN SEUDUN KILPARATSASTAJAT RY – Roventa 0/54.78, 6) Venla Rihu, ASIKKALAN SEUDUN KILPARATSASTAJAT RY – Oromis 0/55.79, 7) Liisi Lähde, UNETUN RATSASTAJAT RY – Yippee Naw Cochise 0/57.98, 8) Linda Liiri, LAHDEN RATSASTAJAT RY – Hyvä Tavaton 1/71.15, 9) Milka Rossi, UNETUN RATSASTAJAT RY – E-hevonen 4/51.86, 10) Tiida Palm, RUSI RIDERS RY – Trolljenta 4/55.80, 11) Anni Pahkamäki, FIN – Esta 8/64.16, 12) Pinja-Helena Juopperi, LAHDEN RATSASTAJAT RY – Vaaran Kesäsisu 8/67.63, 13) Eveliina Virtanen, RUSI RIDERS RY – Elskverdig Foss 49 F 9/86.70, 14) Emmi Haikonen, ASIKKALAN SEUDUN KILPARATSASTAJAT RY – Klaps Hyl

Luokka 6 - Hämeen alueen ratsastuskouluoppilaiden Juniori- ja seniorimestaruus
80  Taitoarvostelu
1)Aada Partanen, LAHDEN RATSASTAJAT RY – Camella 34.8/64.02, 2) Jade Kanttinen, LAHDEN RATSASTAJAT RY – Gerimood van de Rechri 31.5/72.13, 3) Kaisa Heikkilä, NASTOLAN URHEILURATSASTAJAT RY – Martell Hyl.

Luokka 8 - C-cup + LR:n PONIRATSUKOIDEN MESTARUUS 2021 | 80 | 367.1(A2/A2)
1) Veronica Nurminen, ASIKKALAN SEUDUN KILPARATSASTAJAT RY – Kansas II 0-0/37.43, 2) Venla Rihu, ASIKKALAN SEUDUN KILPARATSASTAJAT RY – Oromis 0-0/37.67, 3) Laura Unhola, ASIKKALAN SEUDUN KILPARATSASTAJAT RY – Aaberkukk 0-0/38.99, 4) Venla Joukainen, FIN – Calimero E 0-0/41.35, 5) Heli Ahonen, LAHDEN RATSASTAJAT RY – Vello Hobelakk 0-0/41.40, 6) Camilla Ahokas, LAHDEN RATSASTAJAT RY – FS Imm. Warrier 0-4/39.95, 7) Emilia Haikonen, ASIKKALAN SEUDUN KILPARATSASTAJAT RY – Lakeuden Hurmatar 4/60.35, 8) Lilja Merimaa, LAHDEN RATSASTAJAT RY – Merimaan Ruhtinas 4/60.91, 9) Sofia Lindroos, PÄIJÄT-HÄMEEN RATSASTAJAT RY – Triple Action 4/63.25, 10) Saara Lahtinen, ASIKKALAN SEUDUN KILPARATSASTAJAT RY – Roventa Hyl., 10) Ella-Lotta Anttalainen, PÄIJÄT-HÄMEEN RATSASTAJAT RY – Volunge Hyl.

Luokka 9 - B-cup + LR:n JUNIORIMESTARUUS 2021 | 90 | 367.1
1) Laura Unhola, ASIKKALAN SEUDUN KILPARATSASTAJAT RY – Aaberkukk 0-0/34.51, 2) Iina Kauhanen, LAHDEN RATSASTAJAT RY – Patrone 0-0/35.59, 3) Veronica Nurminen, ASIKKALAN SEUDUN KILPARATSASTAJAT RY – Kansas II 0-0/38.15, 4) Anni Trumstedt, FIN – Jaguar In Glove 0-0/49.41, 5) Ada Romo, UNETUN RATSASTAJAT RY – Flaming Lindos 2/78.24, 6) Emilia Haikonen, ASIKKALAN SEUDUN KILPARATSASTAJAT RY – Lakeuden Hurmatar 4/59.50, 7) Frida Rosberg, LAHDEN RATSASTAJAT RY – Big King H 4/66.66, 8) Heli Ahonen, LAHDEN RATSASTAJAT RY – Vello Hobelakk 8/58.49, 9) Ella-Lotta Anttalainen, PÄIJÄT-HÄMEEN RATSASTAJAT RY – Volunge Hyl.

Luokka 10 - A-cup + LR:n SENIORIMESTARUUS 2021 | 100 | 367.1
1) Katja Lääti, HAMINAN RATSASTAJAT RY – Rozyczka 0-0/34.12, 2) Veronica Nurminen, ASIKKALAN SEUDUN KILPARATSASTAJAT RY – Foriola-Fortunate 0-0/36.27, 3) Anni Trumstedt, FIN – Jaguar In Glove 0-0/40.82, 4) Linda Merimaa, RUOHOJÄRVEN KARTANON RATSASTAJAT RY – Kronos Jr KS 4/61.56, 5) Elsa Halme, VESIKANSAN RATSASTAJAT VEKARA RY – Firstlady 4/67.78, 6) Frida Rosberg, LAHDEN RATSASTAJAT RY – Big King H 6/86.26, 7) Loviisa Sievänen, RUSI RIDERS RY – Laluna 8/64.60

Luokka 11 - Super A-cup | 110 | 367.1(A2/A2)
1) Anu Korjala, LAHDEN RATSASTAJAT RY – Doppsko Coda 0-0/30.99, 2) Katja Lääti, HAMINAN RATSASTAJAT RY – Rozyczka 0-4/33.90, 3) Elsa Halme, VESIKANSAN RATSASTAJAT VEKARA RY – Firstlady 0-4/50.83, 4) Linda Merimaa, RUOHOJÄRVEN KARTANON RATSASTAJAT RY – Kronos Jr KS 8/61.90, 5) Veronica Nurminen, ASIKKALAN SEUDUN KILPARATSASTAJAT RY – Foriola-Fortunate Hyl.

Penny & Friend esteluokka

30 cm 
Siiri Saarinen- Pinkki 0 vp
Helka Löytynoja-Miranda 0 vp
Moona Manninen- Fernanda 0 vp

40 cm
Emma Koivumaa-Miranda 0 vp
 

KESÄMIX sijaluku koulu/este
Iina Kauhanen-  4/2 yht. 6
Lilja Merimaa  2/8 yht.10
Linda Liiri 4/8 yht. 12

Pinja Juoppri  1/12  yht. 13
Heli Ahonen- Vello Hobelakk 9/5 yht. 14
Saara Ylitalo 2/13 yht. 15