Takkula Tallikilpailu Cup IV-osakilpailu Esteratsastus 2.8.2020

Aada Partanen-Camella ja Pinja Juopperi-Martell
Kuvan otti Aino Rappumäki

Aada Partanen Takkula Tallikilpailun voittoon
Lahden Ratsastajien Aada Partanen –Camella nappasi kokonaiskilpailun voiton-
voittamalla 70 cm esteluokan päätöskilpailuissa Takkulassa.

Toiseksi sijoittuivat tasapistein seuratoveri Pinja Juopperi –Martell
ja Asikkalan Seudun kilparatsastajia edustava Kia Lehto ja Oromis.

Mini Cupin voiton veivät Lahden Ratsastajien Hertta Jylhä-Ollila- Miranda III

Cup pisteitä keräsi lähes 80 ratsukkoa ympäri etelä-suomea.

VALOKUVIA  

 

VALOKUVIA

 

LAHDEN RATSASTAJAT RY          TULOKSET 2.8.2020

Luokka 1 -  | 50 | A.0.0

1)Linda Liiri, LAHDEN RATSASTAJAT RY – Hyvä Tavaton 8/65.07

Luokka 2 - Mini-Cup | 60 | 367.1(A2/A2)

1) Linda Liiri, LAHDEN RATSASTAJAT RY – Hyvä Tavaton 4/63.37, 2) Emmi Haikonen, ASIKKALAN SEUDUN KILPARATSASTAJAT RY – Klaps 4/67.77

Luokka 3 -  | 70 | A.2.0

1) Aada Partanen, LAHDEN RATSASTAJAT RY – Camella 0/43.75, 2) Pinja-Helena Juopperi, LAHDEN RATSASTAJAT RY – Martell 0/45.65, 3) Loviisa Sievänen, RUSI RIDERS RY – Haverstein's Rosanna 0/46.68, 4) Milka Rossi, UNETUN RATSASTAJAT RY – E-hevonen 0/47.50, 5) Liisi Lähde, UNETUN RATSASTAJAT RY – E-hevonen 0/47.71, 6) Siiri Leppialho, ASIKKALAN SEUDUN KILPARATSASTAJAT RY – Roventa 0/49.47, 7) Hertta Jylhä-Ollila, LAHDEN RATSASTAJAT RY – Miranda III 0/51.00, 8) Matilda Lindfors, LOVIISAN RATSASTAJAT RY - LOVISA RYTTARE RF – Bergviks Charma 0/51.92, 9) Jonna Matikainen, VALKEALAN RATSASTAJAT RY – Amadea 0/54.88, 10) Emmi Maaranen, SAIRILAN RATSASTAJAT RY – Lifting 0/57.60, 11) Emmi Haikonen, ASIKKALAN SEUDUN KILPARATSASTAJAT RY – Klaps 5/72.67, 12) Iiris Rautiainen, M-RIDERS MIKKELI RY – Adelaide Hyl.

Luokka 4 - C-Cup | 80 | 367.1(A2/A2)

1) Siiri Leppialho, ASIKKALAN SEUDUN KILPARATSASTAJAT RY – Roventa 0-0/28.35, 2) Ada Romo, UNETUN RATSASTAJAT RY – Flaming Lindos 0-0/28.55, 3) Lilja Merimaa, LAHDEN RATSASTAJAT RY – Sealand Treasure 128 RP 0-0/30.30, 4) Jenni Mynttinen, ORIMATTILAN RATSASTAJAT RY – Pinewood Griminal 0-0/32.97, 5) Emmi Maaranen, SAIRILAN RATSASTAJAT RY – Lifting 0-0/34.78, 6) Jonna Matikainen, VALKEALAN RATSASTAJAT RY – Amadea 0-0/35.01, 7) Pinja Viinanen, ITÄ-SAVON URHEILURATSASTAJAT RY – Marus 0-0/35.55, 8) Petra Härkönen, RATSASTUSSEURA OXERI RY – Cheveyo Rusko 0-0/36.86, 9) Iiris Rautiainen, M-RIDERS MIKKELI RY – Adelaide 0-4/36.88, 10) Aada Partanen, LAHDEN RATSASTAJAT RY – Camella 4/48.62, 11) Kia Lehto, ASIKKALAN SEUDUN KILPARATSASTAJAT RY – Oromis 4/54.68, 12) Veronica Nurminen, ASIKKALAN SEUDUN KILPARATSASTAJAT RY – Foriola-Fortunate 4/57.31, 13) Veronica Nurminen, ASIKKALAN SEUDUN KILPARATSASTAJAT RY – Kansas II 4/67.34, 14) Loviisa Sievänen, RUSI RIDERS RY – Haverstein's Rosanna 4/71.88, 15) Matilda Lindfors, LOVIISAN RATSASTAJAT RY - LOVISA RYTTARE RF – Bergviks Charma 8/71.53

Luokka 5 - B-Cup | 90 | 367.1(A2/A2)
1) Anni Mäki, VESIKANSAN RATSASTAJAT VEKARA RY – Vedor 0-0/28.73, 2) Jenni Mynttinen, ORIMATTILAN RATSASTAJAT RY – Pinewood Griminal 0-0/32.06, 3) Petra Härkönen, RATSASTUSSEURA OXERI RY – Cheveyo Rusko 0-0/35.70, 4) Kia Lehto, ASIKKALAN SEUDUN KILPARATSASTAJAT RY – Oromis 0-4/30.28, 5) Ada Romo, UNETUN RATSASTAJAT RY – Flaming Lindos 0-4/33.07, 6) Pekka Särkiö, LAHDEN RATSASTAJAT RY – Alvarssin 4/53.01, 7) Veronica Nurminen, ASIKKALAN SEUDUN KILPARATSASTAJAT RY – Foriola-Fortunate 4/55.85, 8) Veronica Nurminen, ASIKKALAN SEUDUN KILPARATSASTAJAT RY – Kansas II 4/57.84, 9) Pinja Viinanen, ITÄ-SAVON URHEILURATSASTAJAT RY – Marus 8/68.90

 

Penny & Friends estekilpailu aloitteleville kilparatsastajille

Luokka 30/40cm A.0.0
Peppi Muotka –Fernanda 0 vp,  Enni Kiuru- Likan Vipellys  0vp; Peppi Kosonen – Dafi 0 vp, Anni Hagqvist- Akra 4 vp
Luokka 50/60cm A.0.0
Saara Ylitalo- Miranda 0 vp, Peppi Kosonen- Dafi 0vp
Minttu Niemeläinen- Aale 0 vp, Elli Rantanen- Maranello 4 vp  Iina Nurmi- Likan Vipellys